Emisia

Zlatna medalja za Marka Karzića

Još jedan veliki sportski uspeh ostvario je naš kolega Marko Karzić, koji je na međunarodnom takmičenju u tekvondu, pod nazivom “Asteriks kup”, osvojio zlatnu medalju. Ovaj uspeh je utoliko veći jer Marko trenira tekvondo samo četiri meseca i ovo mu je bilo prvo međunarodno takmičenje.

Mesec dana pre ove medalje učestvovao je na prvenstu Srbije i u kategoriji do 87 kilograma osvojio srebro. Na prvenstu je učestvovalo oko 800 takmičara i Marko je u žestokoj borbi sa borcima iz nekih od najboljih srpskih klubova uspeo da osvoji srebro.

Njegovi uspesi možda jesu iznenađujući za nekoga ko se tako kratko bavi ovim sportom, ali treba napomenuti da se Marko 13 godina bavio karateom i da je majstor ovog sporta.

– Tekvondo sam izabrao baš zbog sličnosti sa karateom i mogućnosti da zaradim još neki crni pojas. Sport je težak, potrebna je dobra kondicija, brze reakcije i taktičko nadmudrivanje protivnika.

Marko je član kluba “Tekvondo akademija” i trenutno se priprema za drugi deo sezone.